Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Czy warto wdrożyć system informatyczny na linie produkcyjne?

Postautor: BrunonJasiecki » 15 mar 2017, o 22:10

Słyszałem, że bardzo dobre efekty przynosi wdrożenie na linie produkcyjne systemów informatycnzyh, które gromadzą dane z tej produkcji. W ten sposób podobno można zoptymalizować całą produkcje i nieźle na tym zaoszczędzić. Nie miałem okazji tego przetestować, więc liczę na opinię kogoś, kto potrafi coś na ten temat powiedzieć. Tylko proszę Was o szczere opinie.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: winnyOcet123 » 15 mar 2017, o 22:39

Jeśli o mnie chodzi to polecam tego typu rozwiązania, bo zyskasz kontrolę nad całym procesem produkcyjnym. Dowiesz się, gdzie są luki, które trzeba szybko załatać i gdzie znika Ci najwięcej materiału produkcyjnego, bo na pewno tak się dzieje :) Nie słyszałem jeszcze o firmie, która nie notowała by strat w trkacie samej produkcji, przez na przykald nieucziwych pracowników.
Awatar użytkownika
winnyOcet123

Postautor: Exenna » 16 mar 2017, o 00:30

Tu akurat to niekoniecznie muszą być nieuczciwi pracowniy, bo system może być po prostu źle dopracowany i to wtedy notuje się straty. Może technologia jest zła, takich możliwości jest całkiem sporo, a program, o którym wspominasz na pewno pozwoli Ci takie luki wykryć i to całkiem szybko. Wiem, bo sama taki system produkcyjny wdrożyłam.
Exenna

Postautor: BrunonJasiecki » 16 mar 2017, o 02:15

No to całkiem optymistycznie to wygląda. Jestem jak najbardiej zainteresowany. Sysutacje o których piszecie, właśnie u mnie w firmie się zdarzają i niestety nie wiem jak zareagować. Najgorsze jest to, żę często mamy nadwyżki towaru, który szybko się psuje, a to już czysta strata pieniędzy.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: Andriju » 16 mar 2017, o 02:44

No właśnie miałam napisać o tym, zę zbyt dużo towaru możesz produkować, kiedy obroty w firmie wcale tego nie wymagają, albo może być na odwrt. Dlatego tak ważne jest, żeby mieć oko na proces produkcji na kkażdym jej etapie.
Andriju

Postautor: DroN1994 » 16 mar 2017, o 04:40

Ja Ci postaram się pomoc na gotowo. Zajrzyj sobie tutaj http://think.pl/rozwiazania-think/credo/ i będziesz miał okazję zobaczyć jak to właściwie powinno być zorganizowane. Program opracowany przez wyjątkowych specjalistów zdziedziny inforamtykie, przeznaczony dla ludzi, którzy informtykami nie są.
Awatar użytkownika
DroN1994

Postautor: GeorgeD » 16 mar 2017, o 07:18

Właściwie to warto też spojrzeć na inne systemy, któe wychodzą spod ręki pracowników tej firmy. Można to zrobić tutaj http://think.pl/, a jest tego sporo, bardzo ciekawie wyglądaja proes zarządzania magazynem czy sprzedażą.
Awatar użytkownika
GeorgeD

Wróć do Świat elektroniki i komputerów

Forums Bottom