Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Jakie narzędzia najlepsze dla amatorów stolarstwa?

Postautor: Exenna » 8 cze 2016, o 04:59

Od dziecka lubiłam bawić się w drewnie. Mój dziadek był stolarzem i razem z nim robiłam różne meble. Od samego początku mnie to fascynowałam. Walałam pomagać dziadkowi niż bawić się z kuzynami. Dzisiaj jestem już dorosła, pracuję jako handlowiec, ale chciałabym wrócić do moich wczesnych pasji. Oczywiście nie chcę zmieniać zawodu, ale popracować trochę w drewnie dla przyjemności. Czy mógłby ktoś polecić jakieś narzędzia na początek?
Exenna

Postautor: BrunonJasiecki » 8 cze 2016, o 06:09

Dla amatorów najlepsze będą frezarki górnowrzecionowe. Narzędzia te są powszechnie stosowane w branży stolarskiej. Można wykonać nimi praktycznie większość elementów, nawet tych wymagających precyzji cięcia. Myślę, ze to taka podstawa na początek.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: Andriju » 8 cze 2016, o 06:59

Też uwielbiam stolarkę. jest w tym coś bardzo relaksującego. Nic mnie tak nie potrafi od stresować jak praca w drewnie. Narzędzia najlepiej kupuj w sklepie TECH Poznań. Można na nich polegać. Pracuję na sprzęcie tylko od nich i jeszcze mnie nie zawiódł. Nie znam lepszego sklepu.
Andriju

Postautor: BrunonJasiecki » 8 cze 2016, o 07:38

Podziwiam. Mój dziadek też był stolarzem. Miał swoje magiczne narzędzia w warsztacie. Zawsze miałem wrażenie, że jest to ciężka fizycznie praca. Nie zdecydowałbym się na taki zawód.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: winnyOcet123 » 8 cze 2016, o 07:56

Jest ciężka, ale jak się człowiek trochę zmęczy fizycznie, to od razu lepiej się czuje.
6) M3: Brawa dla pań. Aż mnie to zmobilizowało i może też coś sam porobię. Myślę o zrobieniu mebli ogrodowych na początek.
Awatar użytkownika
winnyOcet123

Wróć do Pozostałe maszyny i urządzenia

Forums Bottom