Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Cena dobrej i wydajnej pompy ciepła

Postautor: winnyOcet123 » 23 lut 2017, o 02:27

Słyszałem od znajomego o tym że za granicą bardzo popularne są pompy ciepła pobierające energię słoneczną nagromadzoną w gruncie, wodzie i w powietrzu, a że przymierzam się do budowy domu to bardzo bym chciał szerzej się z tym zapoznać. Jeśli możecie to napiszcie mi ile to kosztuje i jakich oszczednosci mozna sie spodziewac, albo podajcie link do artykułu albo innych informacji.
Awatar użytkownika
winnyOcet123

Postautor: Gofrownica2002 » 23 lut 2017, o 03:51

Jeżeli interesuje Cię dobra pompa ciepła cennik najlepiej znaleźć na stronie firmy zajmującej sie sprzedażą takich rozwiazań, np tu - http://www.soltec.sklep.pl/pompy-ciepla-c-158.html. Spodziewane oszczednosci zależą od położenia terenu i średniego nasłonecznienia ale szczerze to nie słyszałam jeszcze żeby komuś ta inwestycja się nie zwróciła. Oprócz tego jest bezpieczna dla środowiska i ma wkład w czystość naszego powietrza.
Awatar użytkownika
Gofrownica2002

Postautor: szybki_atak » 23 lut 2017, o 06:15

Kiedy bedziesz sie decydował to koniecznie zamawiaj w <a href=http://www.soltec.sklep.pl/>Soltec</a> bo to sprawdzona firma z urządzeniami najlepszej jakości. Druga rzecz to wieloletnie doświadczenie w branży, znają się na rzeczy i dobiorą taki system który najlepiej się u Ciebie sprawdzi i pozwoli na najwieksze oszczednosci. Za granicą, szczególnie w Skandynawii spotyka się to często, obserwuję że u nas powoli coś się w tej tematyce zmienia i ludzie zaczynają inwestować w zdrową i czystą energię. Oby tak dalej.
szybki_atak

Postautor: ozorek » 23 lut 2017, o 06:31

Wszystko ładnie i pięknie ale w takiej Szwecji ludzie mają naprawdę dużo pieniedzy. Czytałem że przecietny obywatel ma tam ponad 100 000 złotych oszczedności. Przy takich zasobach pompa ciepła to żaden wydatek...
ozorek

Postautor: szybki_atak » 23 lut 2017, o 06:47

Zgadza się z tym że nawet najdroższa pompa to nie jest aż tak duży wydatek. Nie wiem czy wiesz ale w latach 50 w Szwecji było bardzo biednie, własnie dzieki mądrym inwestycjom na poziomie gospodarstw domowych jak i kraju udało im się wykonać olbrzymi skok. Trzeba powoli, konsekwentnie inwestować, oszczedzac i budować żeby nasze dzieci mogły żyć w dobrobycie.
szybki_atak

Postautor: ozorek » 23 lut 2017, o 09:11

Dobrze powiedziane :).
ozorek

Wróć do W Hyde Parku

Forums Bottom