Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Niezbędna pilna porada prawna – do kogo się z tym zwrócić?

Postautor: winnyOcet123 » 26 kwie 2017, o 22:04

Mamy z żoną zagwozdkę związaną z prawem, dokładnie chodzi o to w jaki sposób pracodawca potraktował moją małżonkę. Mocno nam się wydaje że jego działanie jest niezgodne z prawem ale musielibyśmy wszystko przedstawić żeby ktoś to ocenił. Jakie kroki warto by było podjąć?
Awatar użytkownika
winnyOcet123

Postautor: DroN1994 » 26 kwie 2017, o 23:23

Podstawowa sprawa to poszukać jakiejś sensownej kancelarii prawnej. Generalnie jest ich bardzo dużo więc problemu z tym nie będzie. Jak fachowiec spojrzy na dokumenty to będzie mógł coś powiedzieć.
Awatar użytkownika
DroN1994

Postautor: detektyw » 27 kwie 2017, o 00:09

Chyba trudno znaleźć dziś kancelarię która nie świadczyłaby porad prawnych. To aktualnie standardowa usługa wojtalik.com.pl/porady-prawne.html. Jak macie wszystko dobrze udokumentowane to na pewno nie będziecie długo czekać na opinie, czasami prawnicy formułują ją nawet od ręki. Cenniki takich usług wedle mojej wiedzy nie są wygórowane.
detektyw

Postautor: zegarowa » 27 kwie 2017, o 02:48

Też mam za sobą niemiłe doświadczenia z byłym już (na szczęście) szefem. Kombinacje, próby niepłacenia, ogólnie bardzo nieciekawa postawa. Mam nadzieję że Twojej żonie uda się wyjść z tego obronną ręką.
zegarowa

Postautor: utylitarna » 27 kwie 2017, o 04:50

Pomoc prawnika to w takich sytuacjach rzecz niezbędna. Kiedyś też byłam głupia i nie podjęłam tematu a należało iść po poradę i walczyć o swoje pieniądze. Ludzie niestety nie korzystają z praw jakie im przysługują.
utylitarna

Postautor: ozorek » 27 kwie 2017, o 06:23

Dobrze że dziś nie ma problemu ze znalezieniem kancelarii, ceny usług prawników też nie są jakieś bardzo wysokie, jak np. tu http://www.wojtalik.com.pl/. Tylko część klientów takich miejsc niestety nie jest w stanie realnie wykazać tego, że mają rację. Wtedy nawet najlepszy prawnik sobie nie poradzi, zwłaszcza jak sprawa ma się oprzeć o sąd.
ozorek

Postautor: struna_głosowa » 27 kwie 2017, o 06:39

Najważniejsze jest żeby w ogóle działać i walczyć jakoś o swoje interesy. Kto ma w tym pomóc jak nie prawnicy? Wszak od tego są i nie robią tego za darmo. Mecenasów mamy w Polsce bardzo dobrych.
struna_głosowa

Postautor: wirus » 27 kwie 2017, o 09:12

Jak chodzi o kodeks pracy i różne zaszłości z nim związane to temat jest niezwykle obszerny. Co chwila słyszy się o jakichś nadużyciach ze strony pracodawców.
wirus

Wróć do Problemy małe i duże

Forums Bottom