Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Restaurowanie starego mieszkania w kamienicy

Postautor: setny99 » 8 sty 2016, o 04:31

Cześć, wygrałem przetarg na mieszkanie i generalnie je wyremontowałem. Najbardziej jestem zadowolony z tego, że postawiłem ścianę oddzielającą kuchnię z jadalnią od reszty mieszkania, bo dotąd był tam wielki plac. Chcę zachować tradycyjny kamieniczny charakter tego mieszkania i tak też dobieram meble, ale typowe obrazy z martwą naturą mi raczej nie odpowiadają. Wiecie gdzie dostanę ciekawe obrazy na ścianę albo printy? Jestem z Wrocławia, ale chcę kupić przez internet, dlatego odległość mnie nie ogranicza.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: GeorgeD » 8 sty 2016, o 07:22

To bardzo ciekawe co mówisz, bo teraz tendencja wnętrzarska jest taka, żeby przestrzeń wypoczynkową otwierać na kuchnię, zamiast zamykać. Skąd ten pomysł?
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: setny99 » 8 sty 2016, o 09:22

Po prostu wydaje mi się to bardziej praktyczne. Zapraszam gości i mam burdel w kuchni, nie wygląda to za dobrze. A tak, mam nieco więcej wolności, nie muszę się chwalić wszystkim co mam w szafkach ludziom, którzy siedzą na kanapie.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: sławojka775 » 8 sty 2016, o 12:21

Mam to samo zdanie. Co do obrazów, jeśli chcesz kupować w internecie to ja bym zajrzała do http://www.ramarama.pl/category/dla-wnetrza-obrazy-do-kuchni bo mają spory wybór. Mówisz, że chcesz zachować tradycyjny charakter, ale domyślam sie, że pieca kaflowego nie będziesz specjalnie nowego montował, tylko odrestaurujesz stary na zasadzie kominka? W takim razie dekoracje tez możesz mieć bardziej modernistyczne.
Awatar użytkownika
sławojka775

Postautor: GeorgeD » 8 sty 2016, o 13:27

Modernizm bardzo pasuje do kamienic bo to jest właśnie klimat lat 20tych i międzywojnia, dlatego jak najbardziej warto pójść w tę stronę. Dla niewtajemniczonych może to się wydawać nieoczywisty wybór, ale jak się chwilę zastanowić, ten akurat styl malarstwa był mocno popularny wśród socjety niemieckiej. Twierdzisz, że mieszkasz we Wrocławiu, na pewno charakter będzie pasowal.
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: setny99 » 8 sty 2016, o 14:03

Taki właśnie cel mi przyświecał.
Awatar użytkownika
setny99

Wróć do Remonty, wnętrza, ogrody

Forums Bottom