Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Jak wykonać bramę przesuwaną?

Postautor: GeorgeD » 15 sty 2016, o 02:38

Witam, zamierzam wstawić bramę przesuwaną o świetle 6m i wysokości 1,80m. Czy ktoś się orientuje jest ją wykonać, żeby wszystko zgadzało się na przeciwwadze i żeby mi ona nie obwisła z czasem?
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: setny99 » 15 sty 2016, o 04:11

Jeżeli chodzi o bramy przesuwane to chyba nie ma problemu z tym jak je zrobić. Sam mam bramę przesówaną o świetle 7,5m umocowaną na wzór skandynawski na kółku jezdnym biegnącym po prowadnicy. Rozwiązanie się u nas świetnie sprawdza, biorąc pod uwagę zwłaszcza zmiany temperatur jakie mamy u siebie w kraju.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: GeorgeD » 15 sty 2016, o 05:24

To że na kółkach to wiem, ale Kolega wspominał o rozwiązaniu polegającym na dwóch metalowych płozach jezdnych. Ktoś coś słyszał o tym?
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: winnyOcet123 » 15 sty 2016, o 05:57

to chyba ten kolega musiał mieć niezłą zwałę. Nie słyszałem o czymś takim. Poza tym, tak na chłopski łeb, to jak miałoby się to poruszać. Jeżeli nie ma w środku pomiędzy jedną płozą a drug ą czegoś co ułatwiałoby przesuwanie, czyt. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Z tego co widzę to nie ma Pan w ogóle pojęcia o czym mówi. Lepiej niech Pan kogoś najmie.
Awatar użytkownika
winnyOcet123

Postautor: GeorgeD » 15 sty 2016, o 08:09

Rozumiem, ale chyba od tego jest forum, żeby dopytać o nurtujące rzeczy. Chciałbym oddać zrobienie bramy specjalistom, ale takie stalowe konstrukcje w Poznaniu trochę pewnie będą kosztowały…
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: setny99 » 15 sty 2016, o 08:36

Nie no, bądźmy poważni nie jest aż tak drogo… Jeżeli chcesz mieć naprawdę porządnie i profesjonalnie zrobioną blachę, to nie zastanawiaj się nad tym jak zamontować chińszczyznę z zagranicy, bo taniej tylko zrób bramę na wymiar. Sam kupiłem niedawno gotową bramę, bo taniej, a i tak skończyłem w Zakładzie Ślusarskim w Poznaniu http://slusarnia.poznan.pl/bramy/. Na szczęście zgodzili się na przerobienie mojej bramy, więc nie musiałem wcale dużo przerabiać. Ale starch myśleć jakie mogły być tego finansowe efekty.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: ReginaSikorska » 15 sty 2016, o 10:19

My również z mężem coś o tym wiemy. Kupiliśmy bramę niby na wymiar i taka była „na wymiar” że trzeba było zamówić drugą, a pierwsza za grosze poszła na złom.
Awatar użytkownika
ReginaSikorska

Wróć do Problemy małe i duże

Forums Bottom