Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Demontaż betonowych schodów.

Postautor: BrunonJasiecki » 13 kwie 2016, o 01:04

Chcę zdemontować stare betonowe schody. Jakieś rady jak się do tego zabrać? Próbowałem młotem, ale nie idzie mi to dobrze. Moje obawy budzi zwłaszcza demontaż części przymocowanej do ściany budynku, nie chciałbym jej uszkodzić.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: GeorgeD » 13 kwie 2016, o 02:39

Powazne przedsięwzięcie. Nie wiem jak duże sa te schody i czy z ziemi można je całościowo zdjąć, bo jeśli sa zaczepione na wyższej wysokości to się będziesz musiał chłopie nagimnastykować.
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: BrunonJasiecki » 13 kwie 2016, o 03:47

Nie są wysoko, idą około do półtorej metra wzwyż licząc od podłoża, także bym sobie poradził, ale obawia się, że jak zacznę się dobierać do łączenia ze ściana, to jeszcze dojdzie mi koszt naprawy ściany i elewacji.
Awatar użytkownika
BrunonJasiecki

Postautor: setny99 » 13 kwie 2016, o 05:27

słuchaj, w takim przypadku co opisujesz, to wystarczy użyć diamentowej tarczy do cięcia betonu na fleksie i odciąć fragment schodów znajdujący się przy ścianie. Wtedy będzies miał równy brzeg i nie uszkodzisz ściany w miejscu łączenia. Dobre i niedrogie tarcze mają na http://sklep-kamieniarski24.pl/ . Tak w zasadzie to do takich robót polecałbym ci kupić tarcze na dużego fleksa, to na pewno szybciej pójdzie.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: ReginaSikorska » 13 kwie 2016, o 06:14

Może nie w temacie, ale mogliby mi panowie doradzić jak zabezpieczyć schody wykładane kamieniem (marmur) przed ścieraniem powierzchni?
Awatar użytkownika
ReginaSikorska

Postautor: setny99 » 13 kwie 2016, o 07:33

proponowałbym ci je porządnie przeczyścic jakimś środkiem chemicznym do kamienia. Póżniej radziłbym zainwestować w dobry środek impregnujący do powierzchni marmurowych, żeby zabezpieczyć powierzchnię kamienia przed zużywaniem się i zabrudzeniem.
Awatar użytkownika
setny99

Postautor: sopranistka01 » 13 kwie 2016, o 10:11

Dokładnie tak jak napisał poprzednik, trzeba wyczyścić powierzchnię i później ją zaimpregnować. Tez nie wiedziałam początkowo, że trzeba to robić i podłoga wyłożona kremowym marmurem po prostu się powycierała i poszarzała. Ale idzie to naprawić, także uszy do góry :)
Awatar użytkownika
sopranistka01

Wróć do Remonty, wnętrza, ogrody

Forums Bottom