Ekstermalnie i bez ogródek. Czy podejmiesz się wyzwania?

Menu Statistics
Right Bottom
Forums

Powołanie administratora danych osobowych, na czym polega?

Postautor: GeorgeD » 30 sie 2016, o 05:15

Mam takie krótkie pytanie jak w temacie. Dowiedziałem się już że jest mi potrzebna taka osoba żebym ja nie miał problemów w przypadku ewentualnego wycieku danych. Ciężko coś znaleźć na ten temat w internecie to może wy mi powiecie o co w tym dokładnie chodzi?
Awatar użytkownika
GeorgeD

Postautor: DroN1994 » 30 sie 2016, o 05:45

No możesz wyznaczyć do tego jakiegoś pracownika firmy, najlepiej wysłać go na szkolenie z zakresu ochrony danych i tyle. Jeżeli chodzi o samą funkcję tej osoby to jest to po prostu pilnowanie czy podczas przetwarzania danych zachowane są wszystkie procedury bezpieczeństwa. To tak najprościej ;)
Awatar użytkownika
DroN1994

Postautor: utylitarna » 30 sie 2016, o 06:11

Odpowiednia osoba musi mieć praktyczną wiedzę z zakresu ochrony danych. Temat ochrony tych danych jest dość dobrze sprawdzany przez odpowiednie urzędy dlatego najlepiej powołać wyszkolonego wcześniej ABI do szkolenia i uświadamiania pracowników o konsekwencjach jakie mogą z tego wyniknąć.
utylitarna

Postautor: Exenna » 30 sie 2016, o 07:01

Wysyłam ci namiary na firmę która zajmuje się takimi szkoleniami. Miałam podobny problem u siebie, trzeba było wyznaczyć kogoś do administracji tych danych. Wysłałam pracownika na szkolenie z tego zakresu i teraz on odpowiada za bezpieczeństwo tego wszystkiego.
Exenna

Postautor: GeorgeD » 30 sie 2016, o 07:44

W takim razie chyba też tak będę musiał zrobić. Rozmawiałem z prawnikiem i on mówił że nie ma jak tego przeskoczyć więc domyślam się że i tak będę to musiał zrobić prędzej czy później :P Lepiej chyba zrobić to od razu niż potem siedzieć na szpilkach czy kontrola nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
GeorgeD

Wróć do Życie zawodowe

Forums Bottom